אמיר לייבמן


​נולדתי וגדלתי בישראל . בתחילת שנות העשרים לחיי עזבתי את הארץ למסע ראשון ברחבי העולם, פגשתי אנשים, תרבויות אמונות יצרים ואהבות, גיליתי שמחת חיים ופשטות ואנשים יפים. לאחר טיול של שנתיים שבתי לארץ במטרה ללמוד אומנות באקדמיה "בצלאל". בחממה זו מצאתי את העניין בחיבור עם קבוצה, בעשייה משותפת, בריפוי היחיד והחברה, התחלתי את המסע שלי בדרך לחיבור הגופנפש מתוך החיפוש פגשתי את אלון זהבי שהיה המטפל הראשון שלי ולימים מורה מדריך וחבר לדרך. אלון ידע לראות אותי מעבר למסיכות ולגעת בעמקי נשמתי. לאחר תהליך טיפול אישי עמוק, שנמשך על פני 2 שנים בחרתי להעמיק את לימודי בתחום הטיפולי. בשנת הלימודים השנייה שלי הייתה לי ההזדמנות להכיר לעומק את יצחק גואטה לו אני חב רבות מהלימוד והדרך שבאה בשנים שאחר כך, עם יצחק העמקתי את לימודי התנועה המודעת ואת ההבנה האנרגטית והנשמתית של האדם.הברה לפני שלמדנולהיות מטפלים טובים, עם יתחק למדנו להיות אנשים טובים. אני מודה לו ומחובר אליו עמוק בליבי . מתוך רצון להרחיב את הבנתי את התחום הפסיכותרפויטי וולגלות זויות ואמיתות חדשות על עצמי פניתי ללימודי הביוסינתזה בהובלתה של אסתר פרנקל. אסתר היתה כמו אימא עבורי לתחום הטיפול הנפשי וזכרה שמור בליבי . מהמפגש הראשון עמה חשתי את החיבור ואת המקום החם, אנושי ומחבק שאסתר העניקה. הכאב שבמותה בטרם עת חי עמוק בקרבי. מעבר להכשרות אלו צברתי שנים של תרגול עבודת תנועה – התחילה טאי צ'י עם ניר מלחי ובהמשך שנים של תרגול אומנות הקונג-פו עם אלכס וידיס. אני מלמד פסיכותרפיה גופנית ותהליכי התפתחות מעל 12 שנה. הובלתי 3 שנים את המגמה לפסיכותרפיה גופנית של מכללת רידמן .

כיום אני יו"ר הארגון הישראלי לפסיכותרפיה גופנית ILABPומכהן כמנהל הפרוייקטים של פורום האיגוד האירופאי לפסיכותרפיה גופנית EABP.

מאז 2001, אני מטפל בקליניקה פרטית, מדריך מטפלים ומנחה סדנאות וקבוצות התפתחות . במהלך השנים מצאתי אמת משותפת המקשרת את העבודה הרוחנית, חיי היומיום והטיפול הנפשי, גופני ורגשי.

בשנים האחרונות העמקתי הלימוד בדרך האדומה. פגשתי מורה, עמית וחבר נפש תומר פיין ומצאתי בחצרו בית לקחת בו חלק בצמיחה משותפת והעמקת המסע האישי שלי. אני שמח לקחת חלק במעגל רפואה שנולד וגדל כמשפחה שגדלה של אנשי רפואה, שומר על אש בטקסי סווטלודג' אשר תומר מעביר ולוקח חלק במעגל רפואה שמקיים טקסי רפואה וטיפול אישיים וקבוצתיים. ב2014 נתן תומר את בירכתו לכך שאוביל טקסי סווטלודג' ומאז ועד היום אני מנחה טקס זה במתחם פעימת החיים. כתלמיד של הדרך אני ממשיך את התפתחותי ולימודי את האש, הרפואה והדרך. בשנים האחרונות אני יוצא למסעות חזון בהנחייתה והובלתה של מיכל ולנסי.

החיים מלמדים אותי ואני נכון ללמוד. אני הולך בדרך עם הרבה סקרנות לחקור ולחוות את הפעימה של חיים כפי שהיא באה לידי ביטוי דרכנו וסיבבנו, תוך הבנת הקשר ביני( עצמי ) , והאחר ,הקהילה והבריאה כולה.

רואה ונושם את החיבור של כולנו לאחד.

בדרכי אני משלב גישות ודרכי טיפול מעולמות שונים. משלב בין מזרח למערב, בין גישות עכשוויות בפסיכותרפיה לכלים שונים. אני מאמין שהטיפול הוא בעיקרו החיבור והדינמיקה הנוצרת בין שני בני אדם באותו המרחב. כל השאר הוא מילים ונסיונות לתת לקסם שקורה בשניים שם וצורה.

להרשמה לאירוע
Featured Posts
Recent Posts

תודה! נשתמע

Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square