סווטלודג' - טקס לידה מחדש

October 22, 2017

 

'סווט לודג

טקס היטהרות ולידה מחדש

 (INIPI)

 

טקס האיניפי הוא אחד משבעה טקסים מקודשים הניתנו לשבט הלאקוטה ע"י אשת הבאפלו הלבן. הטקסים ניתנו על מנת לעזור לאנשים ללכת בדרך טובה על פני האדמה, דרך המכבדת את האנשים מכל הצבעים והמינים, את החיות, הצמחים, האבנים, הכוכבים, הקדמונים ואת מעגל החיים הגדול כולו.

כשאנו הולכים דרך טובה אנו שמים לב לפסיעות רגלינו על האדמה, אנו זוכרים כי המעשים שלנו מהדהדים דורות רבים קדימה ואף דורות רבים אחורה.אנו זוכרים כי כל הסובב אותנו זו משפחה אחת גדולה של חיים ושאנחנו אף פעם לא לבד.

טקס האיניפי מזמין אותנו למסע של תפילה והיטהרות שבסופו לידה מחדש אל עצמינו. בעזרת אדים של רפואה טובה, שירה וכוונה אנו מזמינים את מעגל החיים לבוא ולגור שוב בליבנו. כשאנו יוצאים מן הטקס אנו נולדים מחדש אל החיים, ומחזיקים בתוכינו זכרון עתיק של עצמינו כפי שאנו באמת – פשוטים, נושמים, אוהבים וחלק בלתי נפרד מהעולם.

חוזרים הביתה.

לקיום טקס סווט לודג' יכולות להיות סיבות רבות ושונות, בזמנים של חולי ומצוקה, לפני יציאה למסע, אחרי חזרה ממסע, בזמן של שינוי בחיים, בחגיגה או באבל, בזמן של תפילה ובזמן של חיפוש, הסווט לודג' מהווה מרחב בו הרפואה מתקיימת ומתממשת, מזכירה את יכולות הריפוי של כל אחד ואחת מאיתנו.
מרכזו של הטקס סובב סביב איכויות הטבע – אדמה אוויר מים ואש, במהלך הטקס משתמש מנחה הטקס בכל אלו במטרה לעורר בתוכנו את כוחות הריפוי, את איכויות האדמה האוויר המים והאש שבנו. בחיבור מעמיק זה של שאחד עם עצמו נפתח העולם המשמעותי שמעבר לשגרת היום, היכולת לריפוי, לחיבור, לניבוי, לבהירות להיטהרות, ללידה מחדש.

המרחב של הסווט לודג' מכיל שני מעגלי- מעגל האש ומעגל האיטיפי, הבית בו יושבים יחדיו.
שני מרחבים אלו מחוברים בינהם ויוצרים תנועה אנרגטתית  של שמונהותנועה ישירה בין מוקד האש למרכז האיטיפי, שם יש בור, טבור, אליו במהלך הטקס מובאות ומונחות אבנים עתיקות אשר ישבו בתוך האש והתחממו על מצב בו הן מאירות את האפילה שבמרחב הישיבה.

במהלך הטקס יושבים האנשים יחדיו, בלבוש צנוע, בישיבה פשוטה על האדמה בתוך האיטיפי.
עם כנסית האנשים למרחב מתחילים 4 סבבים. בכל סבב מוכנסות אבנים חמות שהוצאו מהאש, עם הנחתן מפוזרים על האבנים צמחי מרפא אשר ממלאים את המרחב בניחוחות של רפואה. לאחר הכנסת האבנים נסגרת הדלת והמעגל נשאר בחשיכה אשר מוארת אך במעט על ידי חומן של האבנים. על אבנים אלו במהלך הטקס שופך מנחה הטקס מים, במפגש איכות המיים עם האבנים המלאות בחום האש נוצר פרץ אדים חמים אשר עולה וממלא את המרחב. אוויר זה חם ועוזר לתאי הגוף להפתח ולאפשר תנועה טובה של חיים בתוכנו. תנועה זו יכולה להביא עימה חוויות מאוד אישיות לכל אחד ואחת, תחושה של חום, זכרונות או תחושות שעולות, חזיונות, מחשבות רגשות וכד'.4 סבבים מוכנסות אבנים והדלת נסגרת, בכך פעם מתייחדים עם איכות רפואה אחרת, בכל פעם שרים שירי רפואה ומתפללים , יושבים בדממה, מתבוננים פנימה, עמוק אל תוך הלב.

בסיום כל סבב נפתחת הדלת ואור חדש חודר אל המרחב החשוך, אוויר טרי וקריר מתערבל עם האוויר לח והחם. את הטקס מלווה בדרך כלל נגינה בתוף אינדיאני מסורתי ושירה מקודשת.
בפעם הרביעית יוצאם האנשם והטקס ממשיך ונסגר אל מול האש.
רפואה הטקס עמוקה וטובה ותנועה ממשיכה בגופו ונפשו של המשתתף עוד ימים נוספים לאחר הסיום. החוויה האישית יכולה להיות של הטהרות, לידה מחדש, גילוי וכדומה, כמו בחיים הדבר יכול להיות מלווה בתחושת קושי, מחשבות , פחדים, התרגשויות או גילויים, כמו בחיים כל אלו הם חלק מהדרך. כמו בחיים גם בסווט לודג' ההזמנה עבורך היא להיות אתה, פשוט כמו שאתה, בלי מסיכות, בלי טקסיות מיותרת, בלי פוזה, בלי צורך להיות משהו או מישהו אחר.
זו הזמנה לחזור אל המהות הפנימית, להיזכר בטוב, לחוות אחווה של אנשים שהולכים דרך על פני האדמה, את התמיכה שבכך, את הטוב שזה מביא לכל בני האדם ולכל החי . 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

להרשמה לאירוע
Featured Posts

סווטלודג' - טקס לידה מחדש

October 22, 2017

1/1
Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • LinkedIn - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle

© 2017 אמיר לייבמן כל הזכויות שמורות

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now