top of page
12.jpg
מעניין אותי לשמוע עוד

בבקשה צרו אתי קשר

 

 נולדתי וגדלתי בישראל . 

בתחילת שנות העשרים לחיי עזבתי את הארץ למסע ראשון ברחבי העולם, פגשתי אנשים, תרבויות אמונות יצרים ואהבות, גיליתי שמחת חיים ופשטות ואנשים יפים.  לאחר טיול של שנתיים שבתי לארץ במטרה ללמוד אומנות באקדמיה "בצלאל". בחממה זו מצאתי את העניין בחיבור עם קבוצה, בעשייה משותפת, בריפוי היחיד והחברה, התחלתי את המסע שלי בדרך לחיבור הגופנפש . מתוך החיפוש פגשתי את אלון זהבי שהיה המטפל הראשון שלי ולימים מורה מדריך וחבר לדרך.  אלון  ידע לראות אותי מעבר למסיכות ולגעת בעמקי נשמתי.  לאחר תהליך טיפול אישי עמוק, שנמשך על פני מספר שנים בחרתי להעמיק את לימודי בתחום הטיפולי. בשנת הלימודים השנייה שלי הייתה לי ההזדמנות להכיר את יצחק גואטה לו אני חב רבות מהלימוד והדרך שבאה בשנים שאחר כך.

עם יצחק העמקתי את לימודי התנועה המודעת ואת ההבנה האנרגטית והנשמתית של האדם. הרבה לפני שלמדנו להיות מטפלים טובים, עם יצחק למדנו להיות אנשים טובים. אני מודה לו ומחובר אליו עמוק בליבי . מתוך רצון להרחיב את הבנתי את התחום הפסיכותרפויטי ולגלות זויות ואמיתות חדשות על עצמי פניתי ללימודי הביוסינתזה בהובלתה של אסתר פרנקל ז"ל. אסתר היתה כמו אימא עבורי לתחום הטיפול הנפשי וזכרה שמור בליבי . מהמפגש הראשון עמה חשתי את החיבור ואת המקום החם, אנושי ומחבק שאסתר העניקה. הכאב שבמותה בטרם עת חי עמוק בקרבי. מעבר להכשרות אלו צברתי שנים של תרגול עבודת תנועה – תחילה טאי צ'י עם ניר מלחי ובהמשך שנים של תרגול אומנויות לחימה- קונג-פו עם אלכס וידיס. אני מלמד פסיכותרפיה גופנית ותהליכי התפתחות מעל 15 שנה. הובלתי 3 שנים את המגמה לפסיכותרפיה גופנית של מכללת רידמן . לימדתי במכללת כרכור.

כיהנתי בעבר כיו"ר הארגון הישראלי לפסיכותרפיה גופנית  ILABPעד 2018 וכמנהל הפרוייקטים של פורום האיגוד האירופאי לפסיכותרפיה גופנית EABP

ב 2020 הצטרפתי לועדת האתיקה של ה EABP

מאז 2001, אני מטפל בקליניקה פרטית, מדריך מטפלים ומנחה סדנאות וקבוצות התפתחות . במהלך השנים מצאתי אמת משותפת המקשרת את העבודה הרוחנית, חיי היומיום והטיפול הנפשי, גופני  ורגשי.

בשנים האחרונות העמקתי הלימוד בדרך האדומה. פגשתי מורה, עמית וחבר נפש תומר פיין ומצאתי בחצרו בית לקחת בו חלק בצמיחה משותפת והעמקת המסע האישי שלי. שמחתי לקחת חלק במעגל רפואה שנולד וגדל כמשפחה שגדלה של אנשי רפואה, שמרתי על אש בטקסי סווטלודג' אשר תומר העביר ולקחתי חלק במעגל רפואה שמאני שקיים טקסי רפואה וטיפול אישיים וקבוצתיים. ב2014 קיבלתי את בירכת הדרך להוביל טקסי סווטלודג' מתומר פיין ומאז אני מנחה טקסי סווטלודג' על מסורת הלאקוטה. רואה עצמי כתלמיד של הדרך וממשיך את התפתחותי ולימודי את האש, הרפואה והדרך. לאחר 4 שנות מסעות חזון בהנחייתה והובלתה של מיכל ולנסי אני ממשיך לקחת חלק במסעות שונים, כתלמיד, כמלוו, תומך ומנחה.

החיים מלמדים אותי ואני נכון ללמוד. אני הולך בדרך עם הרבה סקרנות לחקור ולחוות את הפעימה של חיים כפי שהיא באה לידי ביטוי דרכנו וסיבבנו, תוך הבנת הקשר ביני( עצמי ) , והאחר ,הקהילה והבריאה כולה.

רואה ונושם את החיבור של כולנו לאחד.

בדרכי אני משלב גישות ודרכי טיפול מעולמות שונים. משלב בין מזרח למערב, בין גישות עכשוויות בפסיכותרפיה לכלים שונים. אני מאמין שהטיפול הוא בעיקרו החיבור והדינמיקה הנוצרת בין שני בני אדם באותו המרחב. כל השאר הוא מילים ונסיונות לתת לקסם שקורה בשניים שם וצורה.

bottom of page